AA1206FR-071M27L
YAGEO
型号:
AA1206FR-071M27L
描述:
RES SMD 1.27M OHM 1% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.27 MOhms
Series AA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W