AA1608ZGSK-10MAV
Kingbright
型号:
AA1608ZGSK-10MAV
品牌:
Kingbright
封装:
0603
描述:
1.6X0.8MM GREEN SMD LED
库存 : 2391
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Wavelength - Dominant 525nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 760mcd
Height (Max) 0.65mm
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Series -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Kingbright
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 515nm
Lens Size 1.40mm x 0.80mm