ABC150-1T05G
Bel Power Solutions
型号:
ABC150-1T05G
描述:
AC/DC CONVERTER 5V 110/150W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Series ABC150 (150W)
Current - Output 1 16 A
Power (Watts) 110W (150W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 86%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC