ABC75-1048L
Bel Power Solutions
型号:
ABC75-1048L
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 75W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CCC, CE, CSA, cUL, NEMKO, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Series ABC75 (75W)
Current - Output 1 1.56 A
Power (Watts) 75W
Type Open Frame
Efficiency 93%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC