Panasonic Electric Works
型号:
ABJ361860
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.315
$7.315
10
$5.85105
$58.5105
25
$5.55902
$138.9755
50
$5.41253
$270.6265
100
$4.681125
$468.1125
250
$4.388582
$1097.1455
500
$4.169151
$2084.5755
1000
$4.02286
$4022.86
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.630" (16.0mm) |
| Release Force | 30gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Lever, Leaf |
| Current Rating (Amps) | 2A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | ABJ |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 130gf |
| Overtravel | 0.098" (2.5mm) |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Pretravel | 0.236" (6.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ABJ361 |
| Differential Travel | 0.040" (1.0mm) |