首页 / 晶体 / ABM11-36.000MHZ-B7G-T
minImg
ABM11-36.000MHZ-B7G-T
Abracon LLC
型号:
ABM11-36.000MHZ-B7G-T
品牌:
Abracon LLC
描述:
CRYSTAL 36.0000MHZ 10PF SMD
用户指南
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.023" (0.59mm)
Frequency Stability ±15ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series ABM11
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Abracon LLC
Operating Mode Fundamental
Frequency 36 MHz