首页 / 晶体 / ABM8-27.120MHZ-D2Y-T
minImg
ABM8-27.120MHZ-D2Y-T
Abracon LLC
型号:
ABM8-27.120MHZ-D2Y-T
描述:
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series ABM8
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Abracon LLC
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz