首页 / 晶体 / ABM8W-16.6667MHZ-8-J1Z-T3
minImg
ABM8W-16.6667MHZ-8-J1Z-T3
Abracon LLC
型号:
ABM8W-16.6667MHZ-8-J1Z-T3
描述:
CRYSTAL 16.6667MHZ 8PF SMD
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 16.6667 MHz