首页 / 晶体 / ABM8W-35.4160MHZ-8-K2Z-T3
minImg
ABM8W-35.4160MHZ-8-K2Z-T3
Abracon LLC
型号:
ABM8W-35.4160MHZ-8-K2Z-T3
描述:
CRYSTAL 35.4160MHZ 8PF SMD
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 35.416 MHz