首页 / 晶体 / ABM8W-40.0000MHZ-7-D1X-T3
minImg
ABM8W-40.0000MHZ-7-D1X-T3
Abracon LLC
型号:
ABM8W-40.0000MHZ-7-D1X-T3
描述:
CRYSTAL 40.0000MHZ 7PF SMD
用户指南
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz