Panasonic Electric Works
型号:
ABS1412513
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.693
$4.693
10
$4.13915
$41.3915
25
$3.86308
$96.577
50
$3.67916
$183.958
100
$3.127305
$312.7305
250
$2.851368
$712.842
500
$2.667391
$1333.6955
1000
$2.575412
$2575.412
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.345" (8.8mm) |
| Release Force | 3.500gf |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | ABS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 55gf |
| Overtravel | 0.047" (1.2mm) |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Pretravel | 0.110" (2.8mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ABS141 |
| Differential Travel | 0.031" (0.8mm) |