Panasonic Electric Works
型号:
ABS161150
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.8235
$5.8235
10
$4.65785
$46.5785
25
$4.42472
$110.618
50
$4.30825
$215.4125
100
$3.72609
$372.609
250
$3.493264
$873.316
500
$3.318578
$1659.289
1000
$3.202146
$3202.146
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.345" (8.8mm) |
| Release Force | 4.079gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 2A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | ABS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 60gf |
| Overtravel | 0.032" (0.81mm) |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Pretravel | 0.100" (2.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ABS161 |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |