SMC Diode Solutions
型号:
ABS26
封装:
ABS
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2A ABS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.2489
$2.489
100
$0.12578
$12.578
500
$0.111454
$55.727
1000
$0.086735
$86.735
2000
$0.077634
$155.268
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ABS |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 2 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2 A |
| Base Product Number | ABS26 |