ODU
型号:
ABTAAT0-H005PN-0000
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
ODU AMC SERIES T BREAK-AWAY PLUG
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$174.9235
$174.9235
10
$162.0985
$1620.985
25
$156.26778
$3906.6945
50
$155.10137
$7755.0685
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 50V |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 50.0µin (1.27µm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Tin Nickel |
| Shell Size - Insert | 12 |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Mfr | ODU |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Backshell, Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Silver |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | ODU AMC® T |
| Package | Bulk |
| Shell Material | Aluminum |
| Base Product Number | ABTAAT0-H |