AC0201JR-071K6L
YAGEO
型号:
AC0201JR-071K6L
描述:
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.6 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W