AC0402FR-0720K5L
YAGEO
型号:
AC0402FR-0720K5L
描述:
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/16W 0402
库存 : 39887
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 20.5 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.063W, 1/16W