首页 / 陶瓷电容器 / AC0402JPNPO9BN151
minImg
AC0402JPNPO9BN151
YAGEO
型号:
AC0402JPNPO9BN151
描述:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series AC
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 150 pF