AC0402JR-7W6K8L
YAGEO
型号:
AC0402JR-7W6K8L
描述:
RES 6.8K OHM 5% 1/8W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W