首页 / 通孔式电阻器 / AC05000006809JAC00
minImg
AC05000006809JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
AC05000006809JAC00
封装:
Axial
描述:
RES 68 OHM 5W 5% AXIAL
库存 : 788
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series AC
Power (Watts) 5W