AC0603FR-0740K2L
YAGEO
型号:
AC0603FR-0740K2L
描述:
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 40.2 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W