AC0603FR-104R99L
YAGEO
型号:
AC0603FR-104R99L
描述:
RES 4.99 OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.99 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W