首页 / 通孔式电阻器 / AC07000003300JAC00
minImg
AC07000003300JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
AC07000003300JAC00
封装:
Axial
描述:
RES 330 OHM 7W 5% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C
Size / Dimension 0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 Ohms
Series AC
Power (Watts) 7W