AC0805FR-071R05L
YAGEO
型号:
AC0805FR-071R05L
品牌:
YAGEO
封装:
0805
描述:
RES 1.05 OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.05 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W