首页 / 陶瓷电容器 / AC0805JPNPO9BN102
minImg
AC0805JPNPO9BN102
YAGEO
型号:
AC0805JPNPO9BN102
描述:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805
库存 : 20000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series AC
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 1000 pF