首页 / 陶瓷电容器 / AC0805KKX8R9BB104
minImg
AC0805KKX8R9BB104
YAGEO
型号:
AC0805KKX8R9BB104
描述:
CAP CER 0.1UF 50V X8R 0805
库存 : 29518
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series AC
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.1 µF