AC1206JR-0739KL
YAGEO
型号:
AC1206JR-0739KL
描述:
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W