首页 / 陶瓷电容器 / AC1206JRNPO9BN330
minImg
AC1206JRNPO9BN330
YAGEO
型号:
AC1206JRNPO9BN330
描述:
CAP CER 33PF 50V C0G/NPO 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series AC
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 33 pF