首页 / 陶瓷电容器 / AC1206KKX7R0BB683
minImg
AC1206KKX7R0BB683
YAGEO
型号:
AC1206KKX7R0BB683
描述:
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
库存 : 2900
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series AC
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.068 µF