AC1210FR-0740R2L
YAGEO
型号:
AC1210FR-0740R2L
封装:
1210
描述:
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/2W 1210
库存 : 28
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 40.2 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W