AC1218FK-071R69L
YAGEO
型号:
AC1218FK-071R69L
封装:
1218
描述:
RES 1.69 OHM 1% 1W 1218
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.69 Ohms
Series AC
Power (Watts) 1W