AC2512JK-078R2L
YAGEO
型号:
AC2512JK-078R2L
描述:
RES 8.2 OHM 5% 1W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.2 Ohms
Series AC
Power (Watts) 1W