ACASA1001S1001P100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
ACASA1001S1001P100
描述:
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206
库存 : 4001
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series ACA - Precision
Power Per Element 100mW
Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistor Matching Ratio ±0.05%
Number of Pins 8
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Resistance (Ohms) 1k
Circuit Type Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±15ppm/°C