ACB62DKBA
Sullins Connector Solutions
型号:
ACB62DKBA
描述:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Cantilever
Flange Feature Side Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 62
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)