ACC30DRTS-S93
Sullins Connector Solutions
型号:
ACC30DRTS-S93
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Color Green
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 30
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)