首页 / LED 字符与数字 / ACDA56-41QBWA/D-F01
minImg
ACDA56-41QBWA/D-F01
Kingbright
型号:
ACDA56-41QBWA/D-F01
品牌:
Kingbright
描述:
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL BLU 20SMD
库存 : 400
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 200
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Color Blue
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.669" H x 0.988" W x 0.148" D (17.00mm x 25.10mm x 3.75mm)
Millicandela Rating 15mcd
Product Status Active
Power Dissipation (Max) 120mW
Series -
Common Pin Common Anode
Package / Case 20-SMD, No Lead
Number of Characters 2
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.22mm)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V