ACE39DHFT
Sullins Connector Solutions
型号:
ACE39DHFT
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 78POS 0.039
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 78
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Hairpin Bellows
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 39
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.039" (1.00mm)