STMicroelectronics
型号:
ACS108-8SA
封装:
TO-92
批次:
-
描述:
TRIAC SENS GATE 800V 0.45A TO92
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8645
$0.8645
10
$0.7049
$7.049
100
$0.548055
$54.8055
500
$0.46455
$232.275
1000
$0.378423
$378.423
2000
$0.35625
$712.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 10 mA |
| Configuration | Single |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1 V |
| Triac Type | Logic - Sensitive Gate |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | ACS™/A.S.D® |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ACS108 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 450 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 13A, 13.7A |