Kingbright
型号:
ACSA02-41SGWA-F01
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
DISPLAY 7SEG 0.2" SGL GRN 10SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.1635
$3.1635
10
$2.1109
$21.109
100
$1.62431
$162.431
请发送询价,我们将立即回复。

| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Size / Dimension | 0.315" H x 0.272" W x 0.118" D (8.00mm x 6.90mm x 3.00mm) |
| Millicandela Rating | 3.9mcd |
| Product Status | Active |
| Power Dissipation (Max) | 62.5mW |
| Series | - |
| Common Pin | Common Anode |
| Package / Case | 10-SMD, No Lead |
| Number of Characters | 1 |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 0.20" (5.08mm) |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Base Product Number | ACSA02 |