AD020-02E
NVE Corp/Sensor Products
型号:
AD020-02E
封装:
8-SOIC
描述:
MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR 8SOIC
用户指南
Polarization North Pole, South Pole
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Test Condition -40°C ~ 125°C
Output Type Open Collector
Current - Supply (Max) 4.5mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Output (Max) 20mA
Series AD
Function Omnipolar Switch
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology Hall Effect
Voltage - Supply 4.5V ~ 30V