Analog Devices Inc.
型号:
AD5602BKSZ-2REEL7
封装:
SC-70-6
批次:
-
描述:
IC DAC 8BIT V-OUT SC70-6
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.2015
$3.2015
10
$2.8785
$28.785
25
$2.72156
$68.039
100
$2.358755
$235.8755
250
$2.23782
$559.455
500
$2.007996
$1003.998
1000
$1.693489
$1693.489
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | I²C |
| Settling Time | 10µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Supply |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Series | nanoDAC® |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AD5602 |