Analog Devices Inc.
型号:
AD5691RACPZ-1RL7
封装:
8-LFCSP-UD (2x2)
批次:
-
描述:
IC DAC 12BIT V-OUT 8LFCSP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.795
$5.795
10
$5.20125
$52.0125
25
$4.9172
$122.93
100
$4.2617
$426.17
250
$4.043124
$1010.781
500
$3.627898
$1813.949
1000
$3.059665
$3059.665
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±2 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | I²C |
| Settling Time | 7µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-UD (2x2) |
| Series | nanoDAC+® |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AD5691 |