Analog Devices Inc.
型号:
AD7999YRJZ-1500RL7
封装:
SOT-23-8
批次:
-
描述:
IC ADC 8BIT SAR SOT23-8
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.5765
$5.5765
10
$5.00745
$50.0745
25
$4.73442
$118.3605
100
$4.103145
$410.3145
250
$3.892682
$973.1705
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Type | Single Ended |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Architecture | SAR |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Data Interface | I²C |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 3, 4 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | - |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Sampling Rate (Per Second) | 140k |
| Base Product Number | AD7999 |