Microchip Technology
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$55.138
$55.138
请发送询价,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Current - Output | 3.5A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | - |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Microchip Technology |
| Utilized IC / Part | MIC2253 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 2.5V ~ 10V |
| Base Product Number | ADM00891 |