Analog Devices Inc.
型号:
ADP121-AUJZ25R7
封装:
TSOT-23-5
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA TSOT5
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0355
$1.0355
10
$0.93005
$9.3005
25
$0.88236
$22.059
100
$0.724755
$72.4755
250
$0.677502
$169.3755
500
$0.598728
$299.364
1000
$0.472672
$472.672
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 21 µA |
| PSRR | 66dB (10kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 150mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 40 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADP121 |