Analog Devices Inc.
型号:
ADP124ACPZ-2.8-R7
封装:
8-LFCSP-UD (2x2)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 500MA 8LFCSP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.71
$1.71
10
$1.5352
$15.352
25
$1.44856
$36.214
100
$1.234145
$123.4145
250
$1.15881
$289.7025
500
$1.013954
$506.977
1000
$0.840142
$840.142
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 105 µA |
| PSRR | 60dB (10kHz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 280 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-UD (2x2) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad, CSP |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.23V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADP124 |