首页 / 线性稳压器 / ADP124ARHZ-2.7-R7
minImg
ADP124ARHZ-2.7-R7
Analog Devices Inc.
型号:
ADP124ARHZ-2.7-R7
封装:
8-MSOP-EP
描述:
IC REG LINEAR 2.7V 500MA 8MSOP
库存 : 21
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 105 µA
PSRR 60dB (10kHz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 280 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP-EP
Series -
Control Features Enable
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 500mA