首页 / 线性稳压器 / ADP150WACBZ-3.0-R7
minImg
ADP150WACBZ-3.0-R7
Analog Devices Inc.
型号:
ADP150WACBZ-3.0-R7
封装:
4-WLCSP (0.76x0.76)
描述:
150MA LDO 3.0VOUT
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 22 µA
Output Type Fixed
PSRR 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Current - Supply (Max) 320 µA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 4-WLCSP (0.76x0.76)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 4-WFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V
Voltage Dropout (Max) 0.16V @ 150mA