首页 / 线性稳压器 / ADP1713AUJZ-1.15R7
minImg
ADP1713AUJZ-1.15R7
Analog Devices Inc.
型号:
ADP1713AUJZ-1.15R7
封装:
TSOT-23-5
描述:
IC REG LDO 1.15V 0.3A TSOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
PSRR 72dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 420 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TSOT-23-5
Series -
Control Features Enable, Bypass
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.15V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 300mA