首页 / 线性稳压器 / ADP1740ACPZ-1.3-R7
minImg
ADP1740ACPZ-1.3-R7
Analog Devices Inc.
型号:
ADP1740ACPZ-1.3-R7
封装:
16-LFCSP (4x4)
描述:
IC REG LINEAR 1.3V 2A 16LFCSP
库存 : 1475
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 800 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 3.6V
Output Type Fixed
Current - Output 2A
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.8 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 16-LFCSP (4x4)
Series -
Control Features Enable, Power Good, Soft Start
Package / Case 16-WQFN Exposed Pad, CSP
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Reverse Polarity, UVLO
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 2A