Analog Devices Inc.
型号:
ADP1740ACPZ-1.3-R7
封装:
16-LFCSP (4x4)
批次:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.3V 2A 16LFCSP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.7715
$3.7715
10
$3.38675
$33.8675
25
$3.20188
$80.047
100
$2.775045
$277.5045
250
$2.632716
$658.179
500
$2.362346
$1181.173
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 800 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 2A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 1.8 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP (4x4) |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power Good, Soft Start |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad, CSP |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Reverse Polarity, UVLO |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.28V @ 2A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADP1740 |