Analog Devices Inc.
型号:
ADP2105ACPZ-1.2-R7
封装:
16-LFCSP (4x4)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK 1.2V 1A 16LFCSP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.876
$3.876
10
$3.48365
$34.8365
25
$3.29346
$82.3365
100
$2.85437
$285.437
250
$2.707956
$676.989
500
$2.429834
$1214.917
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad, CSP |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADP2105 |